Daruj hračku s Českým rozhlasem

Dne 20.12. jsme vyjeli na galakoncert do Havlíčkova Brodu, kde na nás čekaly nejen dárky z akce Daruj hračku s Českým rozhlasem, ale i skvělý program. Mnohokrát děkujeme všem dárcům i organizátorům. Na bohatou nadílku se můžete podívat ve fotogalerii.

Vánoční besídky

Vánoční čas vrcholí a tak všechny tři skupinky našich dětí měly vánoční besídky. Tety přinesly cukroví a jiné pamlsky, poslouchali jsme koledy, zpívali si a užívali vánoční náladu. Jak všechno probíhalo se můžete podívat na fotografiích.

Jižanský Ježíšek

V úterý 18.12. k nám dorazil Jižanský Ježíšek. Přivezl překrásné dárky z akce „Jižanský vánoční strom“ z Nákupního centra Cukrovar v Hodoníně. Tuto charitativní akci organizují opakovaně kamarádi z Rádia Jih. Děkujeme jim i všem dárcům, kteří dárky pod vánoční strom pro naše děti zakoupili. Na radost našich dětí se můžete podívat zde.

Vánoční koncert v Nížkovicích

Dne 13.12. uspořádali naši kamarádi z Mateřské školy a Základní školy z Nížkovic vánoční koncert v místním kostele sv.Kuntuty. Připravili nám a všem hostům překrásný zážitek. Obdivovali jsme šikovnost dětí a muzikální kvality jejich učitelek. Na závěr vystoupil pan Slávek Janoušek. Dobrovolné vstupné, které pro nás škola vybrala, použijeme určitě zase na nějakou společnou akci. Děkujeme všem z Nížkovic, posluchačům – dárcům i účinkujícím. Je nám s vámi moc dobře.

Vánoční canisterapie

Při vánoční canisterapii ve čtvrtek 13.12. od nás dostali naši milí pejskové dárečky a i my jsme byli obdarováni paní canisterapeutkou. Prostě vánoce jsou všude, a i s pejsky se dají úžasně slavit, nevěříte? Tak se podívejte.

Vánoční trhy v Brně II.

Na vánoční trhy do Brna jsme vyrazili ještě dvakrát. V pátek 7.12. a ve čtvrtek 13.12. Další skupinky dětí si užily cestu autobusem a vláčkem, prohlédly si dřevěný Betlém i živá zvířátka, nasály atmosféru a trochu i ten nezbytný vánoční muraj. Vy se na vše můžete podívat ve fotogalerii..

Vánoční dílny

V úterý 11.12. bylo vánoční tvoření. Děti s učitelkami zdobily perníčky, chystaly výzdobu a vyráběly ozdoby. To všechno při zvuku koled a za svitu svíček při vánočních dílnách. Vánoční atmosféra už byla všude cítit i vidět, jak se můžete přesvědčit.

Vánoční trhy v Brně

Ve čtvrtek 6.12. jsme si vyrazili integrovanou dopravou do Brna na vánoční trhy. Autobusem a pak vláčkem. Projdeme se Brnem až na Zelný trh a potěšíme jsme se vánoční atmosférou.

Svatý Mikuláš

Představte si, že u nás byl ve středu 5.12. svatý Mikuláš. Přivedl sebou dva anděly a dva čerty, ale hlavně přinesl koš plný dobrot. Ani jsme se moc nebáli a rádi jsme si s nebeskou a pekelnou návštěvou zazpívali. Děkujeme za pekelně nebeskou atmosféru.

Mikulášské perníčkování

Tak už je to tady, vánoce začínají. V úterý 4.12. krásně padal sníh a my jsme jeli zase za našimi kamarády do nížkovické školy. Pohráli jsme si v mateřské škole, tvořili jsme perníčky. potom nám školáci ze základní školy připravili vánoční dílničky. A navíc o této akci psali i ve Vyškovském deníku 5.12. Jak se nám dařilo se podívejte ve fotogalerii.

Dýňování v Nížkovicích

Dne 31.10. jsme jeli navštívit naše kamarády do Mateřské školy a Základní školy do Nížkovic. Měli jsme domluvené společné podzimní tvoření. Ve třídách mateřské školy byly připraveny stanoviště, na kterých jsme dlabali dýně, lepili strašidla a tiskli bubáky. Nakonec jsme si společně zanotovali krásné písničky. Na krásnou podzimní atmosféru se můžete podívat zde.

Velká vycházka

Počasí nám v listopadu přálo, tak jsme se vydali na velkou vycházku do přírody. Svačiny byly pěkně velké, tak jsme se museli střídat v nošení baťůžků. A ten kopec, který jsme vylezli … to byl výšlap. Někteří se sice vezli na kočárku, ale stejně je dostihl hlad. Po svačině jsme se ještě proběhli na sluníčku, pokochali výhledy a pak už spěchali domů … Více ve fotogalerii.

Koncert Trio Majer

V sobotu dopoledne 13.10. k nám přijeli zahrát a zazpívat muzikanti Tria Majer. Už jsou to naši dobří známí, jezdí pravidelně 2x do roka. Moc se na ně vždy těšíme, protože jsou veselí, hrají krásně a můžeme si při jejich písničkách i zatancovat. Děkujeme za krásnou atmosféru.

Dýňování v Dambořicích

Dne 9. 10. k večeru jsme vyrazili za našimi kamarády do obce Dambořice, kde místní škola pořádala „dýňové kolečko“. Každý přinesl svůj dýňový výtvor. Zahráli jsme si hry, plnili úkoly na jednotlivých stanovištích. Po setmění byla přehlídka rozsvícených dýňových bubáků. Byla to moc hezká akce. Dambořické škole děkujeme, že jsme to mohli prožít s nimi. Více uvidíte ve fotogalerii Základní školy Dambořice.

Ozdravný pobyt Ujčov u Nedvědice

Týden od 1.10. do 6.10. jsme prožili v penzionu Zubr v Ujčově. Krásné podzimní počasí, úžasná příroda, prostě to nemělo chybu. Skamarádili jsme se s velkým chlupatým psem – místním hlídačem. Společnost nám dělaly i milé kočky domácí. Vše můžete vidět ve fotogalerii.

Od babího léta k podzimu

Tak by se dala nazvat nálada posledních dnů. Podívejte se, jak si toto roční období užíváme.

Koncert Moravanky pro LILU

Dne 26.srpna pořádala obec Telnice koncert dechové kapely Moravanka. Vstupné se pořadatelé rozhodli věnovat našemu domovu a měli jsme i možnost prezentovat naše zařízení fotkami a propagačním letáčkem. Celkem se vybralo 14.844,-Kč. Peníze použijeme na úhradu ozdravného pobytu v říjnu. Obci Telnice mnohokrát děkujeme.

Svatba paní učitelky

Dne 14.července se vdávala naše milá paní učitelka a to jsme si nemohli nechat ujít! Jak to nevěstě slušelo se podívejte ve fotogalerii.

Letní koupání

V letošních tropických dnech je naše atrium je jako stvořené na zchlazení v bazénku. Jak si užíváme letních dnů se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Tradiční Aloiské hody

V Otnicích jsou na svátek sv.Aloise hody. Pro nás to znamená kolotoče! I letos se povedlo užít si hodových atrakcí jak se patří. Což můžete vidět ve fotogalerii.

Velký výlet do Haluzic

Dne 20.června pro nás přijel veliký autobus, popojeli jsme pro naše kamarády do Nížkovic a hurá za novými zážitky do rekreačního zařízení Haluzice. Uprostřed lesů jsme si užili bazén, opékání špekáčků, spoustu her a hlavně pejsků z naší canisterapie. Loučilo se nám těžko, protože v mateřské a základní škole v Nížkovicích máme opravdové kamarády. Vždyť se tento výlet mohl uskutečnit jen díky daru z koncertu, který pro nás v zimě připravili. A jak jsme si to užili se podívejte ve fotogalerii.

Hudební sobota s Triem Majer

V sobotu 2.6. nám již tradičně přijeli zahrát a zazpívat muzikanti „Majer trio“. Písničky z pohádek a různé hrátky nebraly konce, zatancovali jsme si tak , že se nám ani nechtělo končit. Děkujeme Majer triu za nádhernou sobotu, kterou našim dětem připravili. A o tom, že byla opravdu skvělá se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Velký výlet do Slavkova

Ve středu 30.5. nás odvezl autobus na velký výlet na zámek do Slavkova u Brna. Jeli jsme s kamarády z  Dambořic. Zatímco děti z Dambořic absolvovali v kostýmech prohlídku zámeckého podzemí, my jsme svačili v  parku. Potom jsme společně v zámeckém parku soutěžili a hráli hry. Vše vyvrcholilo hledáním pokladu. Domů jsme se vrátili unavení, ale moc spokojení. Atmosféru tohoto výletu si užijete ve fotogalerii.

Ozdravný pobyt Borovinka

Od 21. do 25.5. jsme byli na ozdravné pobytu na Borovince. V tomto krásném rekreačním středisku u Bystřice nad Pernštějnem na Vysočině jsme nebyli poprvé a doufáme, že ne naposledy. Bylo nám tam moc hezky, což uvidíte ve fotoreportáži.

Návštěva zábavního parku BONGO v Brně

V pátek 18.5. jsme byli v zábavním parku BONGO v Brně. Výlet jsme absolvovali společně s našimi kamarády ze  Základní školy z Dambořic. Prošli jsme všechny atrakce, klouzali se, prolézali a skákali. Většinou nám tety musely jít příkladem a to byla teprve legrace, jak můžete vidět ve fotogalerii.

Velká vycházka s canisterapií

Dne 10.5. jsme vyrazili společně s paní terapeutkou a jejími psy na velkou vycházku k otnickému rybníku. Výlet se všem moc líbil, pejskové se v rybníku i vykoupali.

Den otevřených dveří

Dne 25.dubna proběhl v našem zařízení tradiční den otevřených dveří. Návštěvníků bylo jako každý rok hodně. Jsme rádi, že se lidé o nás zajímají, že se chtějí seznámit s životem našeho domova a že nám fandí.

Velikonoce u nás

Jaro a s ním i Velikonoce, zavítalo k nám do domova. Podle tradice nachystaly sestřičky dětem velikonoční vajíčka, kraslice a dobrůtky. Nechyběla ani pomlázka, kterou chlapci zlehka vyplatili děvčata. Radost z jara a pomlázky si můžete s námi užít ve fotogalerii.

Ozdravný pobyt Velké Losiny

V březnu děti s respiračními obtížemi absolvovaly ozdravný pobyt v lázních Velké Losiny. Procházky na čerstvém vzduchu a sirné koupele dětem prospěly. Léčivé termální prameny mají blahodárné účinky na pohybový aparát, nervovou soustavu a kožní nemoci. Jak jsme se měli a co jsme dělali se můžete podívat ve fotogalerii.

Škola v přírodě Daňkovice

Začátkem března absolvovaly učitelky odloučeného pracoviště Speciální školy Ibsenova se svými žáky týdenní školu v přírodě. Děti si na Vysočině užily nejen sníh, zimní radovánky a pobyt na čerstvém vzduchu, ale i setkání se zvířaty, výlet do Sněžného a „maminkovskou“ péči učitelek. Poděkování také patří vstřícnému přístupu všech zaměstnanců Selského dvoru v Daňkovicích. Vše můžete vidět na fotografiích ve fotogalerii.

Masopust v LILE

Období masopustu zavítalo i mezi děti v LILA domově. Učitelky a sestřičky připravily dětem karneval. Tělocvična byla plná nejrůznějších masek – zvířátek, indiánů, námořníků,… Veselo bylo u tance i různých jednoduchých soutěží a plnění úkolů.

Canisterapie

Jednou z podpůrných terapií, kterou využívají ve své práci jak učitelky speciální školy, tak i rehabilitační pracovnice LILA domova je canisterapie. Za dětmi do domova jednou týdně přijíždí canisterapeutka Pavla Veltruská se svými psy Ájou, Amandou a Kelly. Čas, který je vyhrazen pro společné činnosti, je rozdělen na klidnější – polohování, a akčnější – kooperující hry i cvičení se psy a péče o psy. O blahodárném vlivu vzájemného působení svědčí fotografie ve fotogalerii.