Výstava v knihovně v Milešovicích

Dne 28.12. se konal v knihovně v obci Milešovice Den otevřených dveří. Při té příležitosti byly vystaveny obrázky našich dětí s vánoční tematikou. Výstava bude v knihovně do 16.1. a my jsme moc rádi, že na nás lidé myslí, chtějí se o nás víc dovědět a pomoci nám. Fotoreportáž můžete vidět ve fotogalerii.

Rozdávání dárků Daruj hračku s Českým rozhlasem

V pondělí 23.12. byla sláva veliká. Rozdávaly se dárky od dárců z vánoční akce Daruj hračku s ČRo. Byly to dárky na přání a tak byl každý rád a spokojený. Děkujeme všem dárcům, posluchačům Českého rozhlasu a organizátorům „klukům“ z Tanga. Radost našich dětí můžete vidět ve fotogalerii.

Jižanský Ježíšek

V pátek 20.12. nám „Jižanský Ježíšek“ přivezl dárky z Vánočního stromu splněných přání, který pořádá Rádio Jih v obchodním centru Cukrovar v Hodoníně. Radost z dárků a z rozbalování nebrala konce, což můžete vidět ve fotogalerii. Ať žijí vánoce.

Galakoncert v Havlíčkově Brodě

Ve čtvrtek 19.12. jsme jeli na velký a důležitý výlet. Zúčastnili jsme se galaprogramu a předávání dárků akce Daruj hračku s Českým rozhlasem, kterou každoročně pro desítky dětských domovů pořádá sdružení Tango. Program byl úžasný a pytle s dárky se nám málem nevešly do auta.

Vánoční besídka

Vánoce jsou u nás v plném proudu, už se nám z těch akcí točí hlava, ale přesto si stále užíváme koled, cukroví a dárečků. Tak jako na velké vánoční besídce v úterý 17.12. a že nám chutná, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Vánoční canisterapie

Tak to jste ještě neviděli! Na canisterapii v pondělí 16.12. dorazila paní terapeutka s pejsky vánočně naladěnými a vyzdobenými. I s pejsky se dají slavit vánoce. Ve fotogalerii uvidíte jak je to půvabné.

Koncert v Nížkovicích

Již tradičně pořádala Mateřská a Základní škola v Nížkovicích vánoční koncert v kostele sv.Kunhuty v Nížkovicích. Letos ve čtvrtek 12.12. Program byl úžasný, žáci i paní učitelky jsou opravdu skvělí. Dobrovolné vstupné nám bylo předáno a my se moc těšíme, jakou společnou akci s kamarády z Nížkovic podnikneme. Moc děkujeme organizátorům, účinkujícím i dárcům. Krásnou atmosféru koncertu načerpáte ve fotogalerii.

Vánoční trhy v Brně II.

Výletů a vánoční atmosféry není nikdy dost a tak jsme ve středu 11.12. vyrazili ještě jednou do Brna na vánoční trhy. Zase autobusem, vlakem a pak pěšky na slavnostně vyzdobená náměstí plná koled a vůní. Podívejte se na fotografie.

Vánoční dílny

V úterý 10.12. nám paní učitelky nachystaly vánoční dílny. To byste koukali, co všechno dokážeme vyrobit. A stihneme i koledy a mlsání. Podívejte se ve fotogalerii.

Mikuláš

V pátek 6.12. dopoledne k nám přišel nadělovat svatý Mikuláš. Byli jsme hodní a tak to dobře dopadlo. Sladkosti jsme dostali. Podívejte se do fotogalerie.

Vánoční trhy v Brně

I když bylo ve středu 4.12. nevlídno a sychravo vyrazili jsme s našimi učitelkami autobusem a vlakem na vánoční trhy do Brna. Prošli jsme se po svátečně vyzdobeném městě, ochutnali tradiční dobroty, povozili jsme se vláčkem i na ponících. Více uvidíte ve fotogalerii.

Otničtí školáci u nás

Ve čtvrtek 21.11. za námi přišli kamarádi ze sedmé třídy Základní školy v Otnicích, aby se podívali, jak se máme a trochu si s námi i pohráli. Návštěva se vydařila, zejména vozíčkářská rallye po chodbě. Fotoreportáž najdete ve fotogalerii.

Bongo

Kdo ještě nebyl v Bongu, o hodně přišel. My jsme tam byli už několikrát a vždycky to bylo senzační. Tentokrát jsme vyjeli malým autobusem ve středu 20.11. Užili jsme si prolézaček skluzavek, trampolín a vůbec všeho. Děkujeme sponzorům, díky nimž si můžeme takovou atrakci dovolit. A že jsme si to opravdu užívalí uvidíte ve fotogalerii.

Koncert

V sobotu 9. 11. nám přijeli zahrát a zazpívat kamarádi z Brna. Akce je to tradiční, takže nikoho nepřekvapilo, že jsme při písničkách tancovali, dováděli a taky trošku pomáhali hrát. Nejoblíbenější hudební nástroj je vozembouch. Vše najdete ve fotogalerii.

Výtvarná soutěž o vánoční ozdobu

Vánoce už pomalu klepou na dveře a tak jsme se rádi opět zúčastnili výtvarné soutěže „O nejkrásnější vánoční ozdobu“. Vzhledem k tomu, že se soutěže zúčastňujeme pravidelně, nebylo jednoduché vymyslet, jakou ozdobou překvapíme. A jestli jste zvědaví, jak se nám to povedlo, podívejte se do fotogalerie.

Návštěva kamarádů ze Slavkova

Bylo krásné, teplé, říjnové odpoledne a jako každý měsíc za námi přijeli kamarádi z IŠ ve Slavkově. Přivezli nám dárky, ze kterých jsme měli opravdu velikou radost. Hráli jsme si na zahradě – a komu se líbilo víc na písku? Malým nebo velkým? To posuďte sami podle našich fotek.

Škola v přírodě

Lesní penzion Podmitrov byl místem, kde jsme v termínu 7. – 11. 10. absolvovali školu v přírodě. Měli jsme možnost nejen přímého kontaktu se zvířaty – prasátka, ovečky, kozy, kočka, psy, ale koník Marko nás i svezl. Fotografie vám přiblíží, jak jsme chodili k potoku, do lesa na houby, hledali jsme poklad na zřícenině hradu Mitrov a další naše aktivity. Také bychom chtěli vyjádřit manželům Jakešovým a celému personálu naše poděkování za vstřícnost.

Projekt 72 hodin s úsměvem

V pátek 11.10. přijeli kamarádi ze Základní školy v Šaraticích, aby u nás završili projekt 72 hodin s úsměvem. V tomto projektu jde o to, že i když máme každý rozličné možnosti a schopnosti, můžeme společně s úsměvem něco krásného vytvořit. Nám se povedly společně vytvořit úžasné podzimní obrázky.

Dýňování

Podzim je pro nás spojen každoročně také s dýňováním. Dýně nejen kreslíme, malujeme, nalepujeme, ale i vyrábíme z nich „dýňáky“, kteří nám potom po večerech svítí v atriu. Někteří z „dýňáků“ jedou pokaždé s námi do Dambořic, aby se stali součástí zdejší výstavy. I tento rok jsme absolvovali v Dambořicích dýňové kolečko, plnili různé úkoly a objevovali nové místa. Podivejte se na fotoreportáž.

Podzimní radovánky

Dýně, šípky, kaštany, spadané listí a trochu strašení – i to je podzim v našem domově. Moc se nám to líbilo a strašidel jsme se vůbec nebáli. Vše uvidíte ve fotogalerii.

Sportování s kamarády

S novým školním rokem jsme získali i nové velké kamarády z OU a praktické školy na Lomené ulici v Brně. Přijeli za námi s paní vychovatelkou a společně jsme se vydali na vycházku. Část pobytu ven jsme si užili na místním hřišti. Navzájem jsme si vyzkoušeli obratnost i pohotovost při hrách s míčem, švihadlem, bumerangem - však se podívejte na fotky ve fotogalerii.

Velká vycházka ke Svatému Hubertu

V okolí Otnic přibyla v létě nová socha v pěkném přírodním prostředí. Sv. Hubert dohlíží na okolní louky a lesy. Cesta k němu byla náročná, do kopečka. Ale vše jsme úspěšně zvládli a mohli jsme se pokochat pěkným pohledem do širého okolí téměř z ptačí perspektivy. Podívejte se i vy na fotografie.

Horké léto v atriu

Užili jsme si koupání a vodní radovánky až, až! Atrium se stalo naší letní hernou. A svačit venku, to je to nejlepší! Podívejte se na fotky ve fotogalerii.

Wabi Daněk pro LILU

V neděli 4.8.2013 v rámci kulturního léta se v obci Telnice konal koncert Wabiho Daňka. Již třetí rok Obec Telnice věnuje dobrovolné vstupné z těchto koncertů našemu domovu. V areálu Sokola Telnice, kde se koncert konal jsme měli možnost prezentovat se fotkami, naše děti několikrát vystoupily na podium a předávaly i závěrečnou kytici. Koncert byl krásný, výtěžek vstupného byl 15.612,-Kč. Děkujeme organizátorům, Obci Telnice, zejména panu starostovi Františku Kroutilovi a všem, kteří přispěli na náš domov.

Léto začíná

Léto konečně začalo a my si při krásném počasí rádi zařádíme v atriu v bazéncích. A že se nám to moc líbí uvidíte ve fotogalerii.

Slavíme narozeniny

Naše tety ví, kdy máme narozeniny a tak pro každého z nás uspořádají oslavu s dortem a dárkem. Ve fotogalerii. se podívejte na fotky z našich oslav.

Canisterapie venku

Canisterapii máme sice každý týden, ale 20.6. nám terapeutka Pavla nám připravila speciální hry a cvičení s pejsky venku. Fotoreportáž najdete ve fotogalerii.

Dopoledne s kamarády

Dne 18.6. jsme rádi přijali pozvání do keramické dílny ZŠ v Dambořicích. Napřed jsme pracovali s hlínou v dílně a pak jsme si stihli s kamarády i pohrát a zasportovat v tělocvičně. Vše uvidíte ve fotogalerii.

Divadlo v ZŠ Otnice

Ve čtvrtek 13 .6. jsme byli pozváni na divadlo, které se hrálo v Základní škole v Otnicích. Pohádka o čertech se nám moc líbila a ani jsme se nebáli.  

Ozdravný pobyt Svojanov

Červnový týdenní ozdravný pobyt v lesích u Svojanova byl úžasný. Užili jsme si přírodu i výlety do okolí.

ZOO Vyškov

V pátek 7.6. nás s kamarády ze Základní a mateřské školy v Nížkovicích odvezl velký autobus pana Adámka do ZOO a Dinoparku ve Vyškově. Odnesli jsme si spoustu zážitků, některá zvířátka jsme si mohli i pohladit. Správnému výletu nechyběl ani párek v rohlíku. Děkujeme za vstřícnost všem zaměstnancům ZOO a Dinoparku. O naší radosti se přesvědčíte na fotografiích.

Den dětí v LILE

Netypické počasí tohoto léta nás nezaskočilo a uspořádali jsme oslavu v tělocvičně. Užili jsme si to náramně - viz fotogalerie.

Ozdravný pobyt Letovice

Od 27. 5. do 1.6. jsme strávili v penzionu v Letovicích. Pořádali jsme objevné výpravy, prohlédli jsme si zámek v Letovicích, jeli jsme na výlet vláčkem do Boskovic. Bylo to prostě prima, což je jasně vidět na fotografiích.

Výlet na koně

Dne 24.5. jsme vyjeli do Hostěrádek podívat se na koně. Koně jsme mohli nakrmit, pohladit a dokonce se i svézt. Ve fotogalerii se můžete podívat, že se nám to opravdu líbilo.

Výlet do papouščí ZOO

Ve čtvrtek 16.5. jsme vyrazili na velkou výpravu autobusem do papouščí ZOO do Bošovic. Spoustu radosti dětem udělali mluvící papoušci. Nestačilo nám trasu projít jednou a tak jsme si po svačině prohlídku zopakovali. Čekání na zpáteční autobus jsme si zpříjemnili na průlezkách, na bošovském dětském hřišti. Více uvidíte ve fotogalerii.

Když konvalinky kvetou…

tak je moc krásně v lese za Lovčičkami. Na velký výlet nám přálo počasí. Viděli jsme srnku, šneka, vyzkoušeli si chození opravdu vysokou travou. Rádi jsme využili milé pozvání na občerstvení v myslivně u paní Helenky. Moc děkujeme. A jak se nám to líbilo se podívejte ve fotogalerii.

Ozdravný pobyt Velké Losiny

6. 5. jsme vyjeli na týdenní ozdravný pobyt do lázní Velké Losiny. Lázeňské léčby se účastnily děti, které trpí alergiemi a děti často nemocné. A že jsme si pobyt užívali uvidíte ve fotogalerii.

Den otevřených dveří

Tradičně poslední dubnovou středu, tentokrát 24. 4. jsme „otevřeli dveře“ a přivítali návštěvníky, kteří se přišli podívat, jak se máme a co nás těší i rmoutí. Máme radost z nových příchozích i z každoročních hostů. Děkujeme všem za podporu, zájem a krásná setkání.

Přátelé z firmy Movianto

V pátek 19. 4. nám přijeli pomoci přátelé, pracovníci firmy Movianto. Přes nepřízeň počasí udělali spoustu práce, vyčistili a zprovoznili na léto naši zahradu. Navíc přivezli krásný domeček a spoustu hraček. Mnohokrát děkujeme. Fotoreportáž najdete ve fotogalerii.

Návštěva Mgr. Karolíny Peake

Dne 12.4. jsme měli vzácnou návštěvu. Přijela se za námi podívat místopředsedkyně vlády ČR paní Mgr.Karolína Peake. Návštěva to byla velice milá a bezprostřední. Paní Karolína je úžasná žena, klidně si nechala udělat od našich dětí nový účes - podívejte se ve fotogalerii. Potěšila nás pochvalným uznáním naší práce a sponzorským darem.

Koncert Tria Majer

Přátelé z Tria Majer k nám jezdí už pravidelně. Tentokrát nám přijeli zahrát a zazpívat v sobotu 6.4. Veselé písničky z pohádek nebrali konce. Moc našim kamarádům děkujeme. A že jsme se nadmíru bavili můžete vidět ve fotogalerii.

Velikonoční koleda.

Skotačící kuřátko na zahrádce pípá, s písničkou zvesela svátky jara vítá … a my jsme se těšili na Velikonoce taky. I když nás překvapil sníh, nezapomněli jsme je přivítat malovaným vajíčkem i čokoládovým zajíčkem. Přesvědčit se můžete ve fotogalerii.

Velikonoční dílny a návštěva cukrárny.

Tradicí se v domově staly velikonoční dílny, které připravují pro děti jejich učitelky. Tento rok opět jarně vyzdobily tělocvičnu a připravily pro děti stanoviště. Společným úsilím vznikly pod rukami dětí a učitelek bílí beránci, kropenaté slepice i jarní věnečky. Po odvedené práci si pak společně zatančili a nakonec i pochutnali na dobrotách v Cukrárně u Žbánků v Otnicích. Jak jsme si to užili se podívejte ve fotogalerii.

Maškarní ples

V úterý 26. 2. bylo opravdu veselo. Na maškarní ples přijely děti ze Základní školy z Dambořic. My máme přestrojení za zvířátka a pohádkové hrdiny moc rádi. Naši návštěvníci nezůstali pozadu a dali si na svém přestrojení také záležet. Společně jsme tancovali, zpívali a soutěžili. Jsme moc rádi, že máme takové kamarády. Na naše nadšení se můžete podívat ve fotogalerii.

Minikarneval u velkých dětí

Karnevalové veselí na oddělení velkých dětí pozorně sledovala naše nová kamarádka – velká-malá psí slečna Kate. Toto nádherné přerostlé štěně nám poslala slečna Kateřina a tak jsme ho pojmenovali po ní. Vy se můžete na minikarneval podívat ve fotogalerii.

Soutěžíme - tvoříme

Opakovaně, po získání hlavní výhry ve výtvarné soutěži, nás vyzvalo studio Profil k účasti na letošním ročníku této soutěže, tentokrát na téma velikonoce. Soutěže se účastníme společně se žáky Základní školy v Dambořicích. Podívejte se, kolik práce nám dalo vyrobit maxikraslici a držte nám pěsti ať v soutěži uspějeme.

Když je venku hodně velká zima.

Tak se ani doma určitě nenudíme. Každý čtvrtek k nám jezdí na canisterapii Kelly, Ája a Amanda. V úterý zase řádíme v bazénku a mezi tím si hrajeme, třeba na muzikanty. Nebojte se, ani ve škole nezahálíme, o čemž se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Když je venku velká zima.

Ta si samozřejmě umíme si užívat radovánky na sněhu. Neodradí nás ani mráz, teple se oblečeme a vyrážíme. Na radovánky se můžete podívat ve fotogalerii.

Dětská kavárna ve Vyškově

Ve středu 9. 1. jsme byli na návštěvě v dětské kavárně Muchomůrka ve Vyškově. Je to nově otevřená, a vůbec ne ledajaká kavárna. Spousta hraček, prolézaček a her, až jsme nevěděli co si dřív vyzkoušet. Dostali jsme úžasný čokoládový dort s marcipánem a džusík. Tety si vychutnaly skvělé capuccino. Moc děkujeme za pozvání, za pohoštění, ale hlavně za to, že jsou na světě prima lidé, kteří vykouzlí krásné milé prostředí pro děti a jejich rodiče. Určitě se budeme rádi vracet, a vy se podívejte, jaké to tam bylo - fotogalerie.